Ciąża – ten czas na zawsze zmieni Twoje życie, odtąd nic już nie będzie jak dawniej, będzie piękniej i radośniej. Wyjaśnimy Twoje wątpliwości abyś podczas tych miesięcy mogła być spokojniejsza i pełna optymizmu. Przygotujemy Cię abyś poród przebyła świadomie i aktywnie. Nauczymy Ciebie  i tatusiów obserwacji i pielęgnacji Twojego maleństwa.

Zapraszamy przyszłych rodziców do udziału w bezpłatnych zajęciach Szkoły Rodzenia przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Malborku, prowadzonych przez doświadczoną położną Iwonę Przybylską.

Program malborskiej Szkoły Rodzenia jest bardzo bogaty, zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Przyszli rodzice, pod okiem instruktorki zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną ale mają okazję spotkać się z lekarzem ginekologiem, pediatrą-neonatologiem, rehabilitantem. Uczą się  pielęgnacji i masażu noworodka, który ułatwia nawiązanie więzi emocjonalnej i stymuluje rozwój.

Podczas zajęć praktycznych poznają technikę  oddychania torem przeponowym, wykonują ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Zapoznają się z technikami relaksacji, fantazji sterowanej i wizualizacji. Uczestnicy mają okazję zwiedzić oddział
położniczo-ginekologiczny, salę porodową z prezentacją niektórych urządzeń i akcesoriów medycznych używanych przy porodzie. Tradycją stały się spotkania mam, które zaprzyjaźniły się podczas zajęć. Cenne jest również to, że ciężarne i mamy mogą wymieniać swoje doświadczenia, a personel służy radą i pomocą.

 

Sala, w której prowadzone są zajęcia dzięki zaangażowaniu Dyrekcji PCZ w Malborku wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny. Oprócz tego przyszli rodzice mogą korzystać z worków sako, piłek, mat, foteli i materiałów edukacyjnych.

Informacje praktyczne:

 

  • zajęcia w szkole rodzenia najlepiej zacząć pod koniec II i w III trymestrze ciąży  (24.–25. tydzień ciąży)
  • zapisując się do szkoły rodzenia należy przedstawić zaświadczenie od ginekologa prowadzącego, że nie ma przeciwwskazań do udziału w zajęciach
  • czas trwania pojedynczych zajęć – 2 godziny
  • kurs trwa około 10 tygodni

DOKUMENTY

  1. DOWÓD OSOBISTY.
  2. KARTA PRZEBIEGU CIĄŻY.
  3. WYNIK GRUPY KRWI I CZYNNIKA Rh (POTWIERDZONY)
  4. WYNIKI BADAŃ DODATKOWYCH (WYMAZ Z POCHWY W KIERUNKU NOSICIELSTWA STR. AGALACTIA(GBS), DWUKROTNY WYNIK BADANIA HIV, WYNIK HCV I HBS, ).

 

DLA MATKI

  1. KOSZULA NOCNA, NAJLEPIEJ ROZPINANA Z PRZODU, WYGODNA DO KARMIENIA PIERSIĄ.
  2. SZLAFROK, SKARPETKI
  3. KAPCIE, KLAPKI POD PRYSZNIC.
  4. MAJTKI JEDNORAZOWEGO UŻYTKU, NAJLEPIEJ SIATKOWE.
  5. DUŻE PODPASKI.
  6. PODKŁADY JEDNORAZOWE NA ŁÓŻKO (1 OP. – 5 SZT.)
  7. BIUSTONOSZ DLA MATKI KARMIĄCEJ ORAZ WKŁADKI LAKTACYJNE.
  8. PRZYBORY TOALETOWE, KOSMETYKI, RĘCZNIKI – 3 SZT.
  9. WODA DO PICIA (MAŁE BUTELKI Z DZIÓBKIEM) ORAZ COŚ SŁODKIEGO, GUMA DO ŻUCIA
  10. KUBEK, SZTUĆCE.

 

DLA NOWORODKA

  1. PAMPERSY, NAJMNIEJSZY ROZMIAR.
  2. NAWILŻANE CHUSTECZKI.
  3. JEŚLI MASZ ŻYCZENIE, MOŻESZ ZABRAĆ WŁASNE UBRANKA.

 

WEJŚCIE I REJESTRACJA PACJENTEK W ODDZIAŁ POŁOŻNICZO – GINEKOLOGICZNY ZNAJDUJE SIĘ OD UL. ARMII KRAJOWEJ 105/106

(GŁÓWNE WEJŚCIE DO SZPITALA)

Zapisy prowadzi Iwona Przybylska tel. 692 742 666

zajęcia odbywają się w czwartek w godzinach 16:30 – 18:30

prowadząca Iwona Przybylska