Koordynator oddziału:

Dr n. med. Janusz Zalewski – specjalista położnictwa i ginekologii

Położna koordynująca – Joanna Koszelak

Lekarze:

Lek. med. Leszek Antoniewicz – specjalista położnictwa i ginekologii

Dr n. med. Janusz Smutek – specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Gabriel Kondżarija – specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Piotr Błaszczyk – specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Marek Pakuła – ginekolog położnik

Naszym Pacjentkom oferujemy opiekę przed, śród i poporodową w zakresie zarówno porodów fizjologicznych  jak i patologii ciąży.

BLOK PORODOWY

W ofercie mamy dwie jednoosobowe sale porodów rodzinnych. Każda z nich wyposażona jest w toaletę z prysznicem. Na salach znajdują się urządzenia ułatwiające poród, takie jak materac, gumowe piłki, worek sako, drabinkę i inne.

Porody prowadzone są w sposób aktywny przez doświadczone położne pod nadzorem lekarza, w dowolnie wybranej przez rodzącą pozycji – można chodzić, kucać, klęczeć, leżeć lub siedzieć. W razie potrzeby przy porodzie obecny jest lekarz pediatra. Monitorowanie porodu odbywa się dzięki nowoczesnej aparaturze KTG.

Oddział dysponuje salą operacyjną, gdzie w razie konieczności wykonuje się cięcia cesarskie.

 

Bezpośrednio po porodzie, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, nagiego noworodka kładziemy na brzuchu mamy (kontakt „skóra do skóry”), która może go przytulić i przystawić do piersi. Dzięki temu dziecko szybciej adaptuje się do nowych warunków, wzmacnia się więź między matką, a dzieckiem.

Po porodzie mama razem ze swoim dzieckiem przebywa na Bloku Porodowym  jeszcze 2 godziny, następnie przewożona jest do Oddziału Położniczo – Noworodkowego. Podczas pobytu w oddziale mama pod troskliwym okiem personelu  poznaje zasady karmienia piersią i pielęgnacji dziecka. Zgodnie z nowoczesnymi tendencjami w położnictwie preferujemy karmienie piersią od pierwszej godziny życia dziecka zarówno po porodzie fizjologicznym jak i po cięciu cesarskim.

72-godzinny pobyt pacjentki po porodzie zapewnia optymalną opiekę ze strony personelu, wychwycenie wczesnej patologii noworodka i umożliwia przygotowanie do samodzielnej opieki nad maluszkiem w domu.

ODDZIAŁ GINEKOLOGII

Oddział Ginekologiczny i Patologii Ciąży świadczy usługi w zakresie chorób kobiecych od okresu pokwitania do późnej starości.

Wykonujemy w znieczuleniu wszelkie zabiegi diagnostyczne i lecznicze, większość z nich powiązana jest z diagnostyką chorób nowotworowych narządu rodnego. W każdym przypadku diagnoza oparta jest na dostępnych badaniach laboratoryjnych, bakteriologicznych, ultrasonograficznych, tomografii komputerowej oraz badaniu histopatologicznym (mikroskopowym) pobranego materiału diagnostycznego.

Zapewniamy całodobową opiekę położniczą, pediatryczną oraz anestezjologiczną. Możliwa jest też opieka ze strony psychologa zatrudnionego w szpitalu.

Przypadki nagłe przyjmowane i  rozwiązywane są bez skierowania „z marszu”. Natomiast pacjentki ze skierowaniem zgłaszają się do przyjęcia w dogodnym dla siebie czasie i tak aby pobyt w oddziale skrócić w sposób maksymalny.

Przyjęcia i zapisy pacjentek do operacji odbywają się osobiście lub po uzgodnieniu telefonicznym z ordynatorem oddziału dr Januszem Zalewskim

Największym atutem naszej placówki jest wieloletnie doświadczenie pracującego
w nim personelu i umiejętność życzliwego podejścia do każdej osoby indywidualnie. Każdej z Pań korzystających z usług naszego oddziału zapewniamy maksimum poszanowania intymności, przekonań religijnych i przyzwyczajeń.