Koordynator: lek. Leszek Zacharczuk

Pielęgniarka koordynująca: Mgr. Renata Socha

Lekarze oddziału:

 • Władysław Maciej Domieniecki, specjalista chirurgii ogólnej
 • Jerzy Janik specjalista chirurgii ogólnej
 • Piotr Winnicki specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej
 • Andrzej Nowosielski, specjalista chirurgii ogólnej

 

Lekarze wykonujący zabiegi specjalistyczne:

 • UWM dr hab. med. Bogusław Baczkowski, specjalista ortopedii i traumatologii (zabiegi w zakresie chirurgii ręki)
 • dr med. Piotr Wiśniewski, specjalista ortopedii i traumatologii (zabiegi artroskopowe stawu kolanowego i barkowego)
 • Adam Klewicki, specjalista ortopedii i traumatologii (zabiegi w zakresie artroskopii, traumatologii narządu ruchu i ortopedii)

 

 • Dariusz Skokowski, specjalista chirurgii onkologicznej i ogólnej (zabiegi w zakresie nowotworów sutka)

Oddział chirurgiczny mieści się na pierwszym piętrze budynku szpitala.

Pacjenci po skomplikowanych zabiegach operacyjnych, wymagający monitorowania parametrów życiowych oraz intensywnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej przebywają na 4 łóżkowej sali pooperacyjnej.
Każda sala została wyposażona w przyłóżkowy system alarmowy połączony z punktem pielęgniarskim. Do dyspozycji pacjentów są zainstalowane na salach odbiorniki telewizji kablowej.
Na oddziale znajduje się 5 łazienek z prysznicami i toaletami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pacjentami zajmuje się wykwalifikowana kadra lekarska – specjaliści w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz 20 doświadczonych pielęgniarek, w tym 3 specjalistki pielęgniarstwa chirurgicznego.
Oddział chirurgiczny prowadzi pełni całodobowy ostry dyżur w zakresie chirurgii ogólnej
i urazowej. Wykonuje się także zabiegi planowe (krótki czas oczekiwania).
Wszystkie procedury realizowane są w oparciu o kontrakt z NFZ.

Oddział działa we współpracy z laboratorium analitycznym, pracownią endoskopii gastroenterologicznej, pracownią diagnostyki obrazowej (RTG, TK, USG).

 

Oddział chirurgii ogólnej posiada blok operacyjny, który  wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt operacyjny m.in. laparoskop z torem wizyjnym w technologii HD do zabiegów w obrębie jamy brzusznej.

Zakres świadczonych usług:

 • leczenie zachowawcze i operacyjne schorzeń chirurgicznych
 • udzielanie pomocy w nagłych przypadkach i zachorowaniach
 • wykonywanie zabiegów operacyjnych w obrębie jamy brzusznej metodą klasyczną i laparoskopową (przepukliny brzuszne, schorzenia: jelit, żołądka i pęcherzyka żółciowego)
 • operacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych i żylaków odbytu
 • leczenie operacyjne w obrębie tkanek miękkich: guzków, kaszaków, tłuszczaków, zmian barwnikowych
 • usuwanie materiału zespalającego po leczeniu operacyjnym złamań kości
 • leczenie zachowawcze i operacyjne złamań w obrębie narządu ruchu
 • leczenie trudno gojących się ran- owrzodzeń żylnych i niedokrwiennych kończyn
 • leczenie oparzeń małych powierzchni ciała
 • leczenie stopy cukrzycowej

Od momentu przekształcenia szpitala w spółkę sukcesywnie poszerza się zakres wykonywanych zabiegów operacyjnych, W 2009 r. wykonany został pierwszy zabieg kolana metodą artroskopową przez dr Piotra Wiśniewskiego i dr Henryka Mielczarka.
Od roku 2011 zabiegi te wykonuje również ortopeda Adam Klewicki.
Kadrę ortopedyczną wzmocnił także prof. UWM dr hab. med. Bogusław Baczkowski, który wykonuje skomplikowane zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ręki. Na uwagę zasługuje fakt, że w sierpniu 2010 r. po raz pierwszy w kraju – w malborskim szpitalu wykonano operację jednoczasowego wszczepienia czterech nowej generacji endoprotez stawów śródręczno- palcowych.
Od 2011 r. wykonywane są również operacje sutka z powodu zmian nowotworowych łagodnych i złośliwych ( usuwanie zmian miejscowych, segmentarne wycięcie, radykalne wycięcie piersiz układem chłonnym, radykalne wycięcie piersi z jednoczasową rekonstrukcją), biopsje cienkoigłowe zmian, pobieranie wycinków, biopsje mammotoniczne. Leczenie na oddziale odbywa się z zapewnieniem pełnego zakresu wymagań opieki specjalistycznej, a po zakończeniu pobytu pacjenta na oddziale, zostaje zapewniona kontynuacja leczenia w warunkach ambulatoryjnych pod kontrolą przyszpitalnej przychodni specjalistycznej (chirurgicznej, ortopedycznej i onkologicznej.
Część zabiegów chirurgicznych nie wymagających dłuższego okresu hospitalizacji realizowana jest w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. Zaletą naszego oddziału jest kompetentny i życzliwy personel medyczny, który zapewnia wysoką jakość świadczonych usług, od 2012 r. potwierdzoną standardem ISO 9001:2008. W celu zapewnienia naszym pacjentom nowoczesnej opieki i leczenia stale podejmujemy działania związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.